Czy można podróżować bez wizy?

Podróżowanie dla niektórych jest hobby, a dla innych koniecznością. W szczególności, jeśli częste podróżowanie wiąże się z jednoczesnym załatwianiem spraw biznesowych. Osoby, które rzadko podróżują, powinny ze szczególną uwagą zwracać uwagę na to, jakie formalności trzeba spełnić, żeby przekroczyć granicę danego kraju.

Może się bowiem okazać, że bez odpowiednich dokumentów, nasza podróż skończy się niepowodzeniem. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej, kwestie związane z podróżowaniem stały się dużo prostsze. Dotyczy to jednak wyłącznie tych krajów, które również są członkami Unii Europejskiej.

W takim przypadku do przekroczenia granicy wystarczy jedynie dowód osobisty. Problem pojawia się w przypadku innych kontynentów. Często trzeba bowiem posiadać nie tylko paszport, ale także wizę.

Bez niej nie będziemy mogli dostać się chociażby do Stanów Zjednoczonych. Niejednokrotnie wizę trzeba uzyskać nawet z wyprzedzeniem. Z tego powodu chęć odwiedzenia określonego kraju, powinna być poprzedzona dokładnym rozeznaniem.

ceny biletów lotniczych na cypr