Wkręć się w remonty

LLENTAB SP. Z O.O.

Ciężko funkcjonować w mieszkaniu, w którym brakuje śrubokrętu. Jest on niezbędny nie tylko podczas remontów, ale także w codziennym funkcjonowaniu.

Często nawet zwykłe dziecięce zabawki potrzebują śrubokrętu, by sprawnie działać – tylko tak można wymienić baterie. Warto więc bliżej przyjrzeć się temu jakże pożytecznemu narzędziu.

Śrubokręt to potoczna nazwa wkrętaka. Jest to jedno z najpopularniejszych narzędzi ręcznych, wykonane najczęściej ze stali lub z innych metali, czasami również z tworzy sztucznych. W przypadku stalowych elementów warto zainteresować się malowanie ppoż konstrukcji stalowych. 

Warto mieć w domu kilka rodzajów śrubokrętów ponieważ jego sprawne działanie zależy od rodzaju końcówki – nie każda pasuje do wszystkich wkrętów. Najpopularniejsze mają zakończenie płaskie, bądź płaskie chronione, równie często spotykany jest także tradycyjny krzyżak.

Bardziej skomplikowane wkrętaki mają kształt sześciokąta, kwadratu, a najbardziej wymyślne, jak Torx, czy XZN przypominają wieloramienne gwiazdy. Nie wystarczy więc jedynie parę obrotów wokół osi – do naprawy, czy skręcenia mebli potrzebna jest także chociażby podstawowa wiedza.