W czym Facebook przewyższa tradycyjne media?

Wszelkie internetowe, nowoczesne media, są we współczesnych czasach bardzo szeroko wykorzystywane. Całymi garściami czerpiemy z ich dobrodziejstw, korzystając z możliwości, jakie nam stwarzają.

Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie uświadomić sobie, jaki faktycznie potencjał w nich drzemie. Czy wiesz, pod jakimi względami Facebook może bić na głowę tradycyjne media? Jak wszystkie media internetowe, przede wszystkim pozwala na natychmiastowe uzyskanie i poznanie reakcji wywoływanej na odbiorcy.

Może wydawać się to nieważne, jeśli zakładamy, że media mają za zadanie przekazywać tylko i wyłącznie fakty i bezstronne informacje o wydarzeniach, jakie mają miejsce w różnych częściach świata. Nie należy jednak zapominać, że wiele zaistniałych sytuacji wymaga czyjejś reakcji, na przykład rządu czy określonych środowisk.

W ich interesie nad wyraz często jest spełnianie oczekiwań opinii publicznej. Dowiadując się o zapadających decyzjach z radia czy telewizji, odbiorca nie ma możliwości natychmiastowego wyrażenia swojego zdania.

Na Facebooku – wręcz przeciwnie. W ten sposób odpowiednie grupy w prosty sposób uzyskują komunikat dotyczący tego, jak ich decyzje odbierane są przez przedstawicieli społeczeństwa.