Czy warto szukać porady na forum internetowym?

Człowiek jest „zwierzęciem stadnym” i nad wyraz chętnie nawiązuje kontakt z innymi ludźmi. Zwykle jest to dla nas szczególnie ważne w trudnych sytuacjach, gdy potrzebujemy porady lub wsparcia. Postęp technologiczny i rozwój nowoczesnych mediów coraz częściej sprawia, że zamiast szukać porady u rodziny czy znajomych, zapytujemy o opinię na forach internetowych.

Czy warto to robić? Nie da się nie zauważyć, że na forum internetowym możemy spotkać wiele osób, do których nie mielibyśmy dostępu w rzeczywistym życiu. Z pewnością znajdują się wśród nich specjaliści z rozmaitych dziedzin. Czasami może to sprawić, że bezpłatnie i bez zbędnego wysiłku będziemy mieli szansę skonsultowania swojego problemu z kimś, kto naprawdę się na tym zna.

Jednocześnie jednak fora internetowe mają też sporą wadę: nigdy tak naprawdę nie wiemy, kto udziela odpowiedzi na nasze pytanie. Może więc okazać się, że osoba, która podaje się za specjalistę, w rzeczywistości dzieli się z nami swoimi niezbyt fachowymi przemyśleniami. Ze względu na to zawsze dobrze jest weryfikować to, czego dowiadujemy się od forumowiczów, nawet tych zaprzyjaźnionych, z którymi korespondujemy od dłuższego czasu.

YouTube Director App www.hanzeatycki.pl