Jak zachęcić dziecko do spędzania więcej czasu na dworze?

Sporo obecnie narzekamy na to, że dzieci nie chcą wychodzić w domu, że zamiast tego siedzą i grają w różnego rodzaju gry, czy to na telefonie czy na komputerze. Do tego porównujemy, jak to było kiedyś, jak dzieci siedziały cały czas na dworze i ciężko było je ściągnąć do domu. Dlatego też warto się zastanowić, w jaki sposób można zachęcić dziecko do tego, aby przebywało na dworze, aby chciało wychodzić z tego domu i co więcej, żeby zaczęło robić to chętnie i z własnej woli. Można w tym celu zainwestować w różnego rodzaju zabawki na zewnątrz. Jeśli odpowiednio je dobierzemy, może się okazać, że skutecznie odciągniemy nasze dziecko od elektroniki.

Co możemy wykorzystać?

Jeśli mamy własne podwórko, to z pewnością mamy tutaj znacznie większe możliwości, niż mogłoby się wydawać. Przede wszystkim możemy latem postawić na dworze trampolinę i zachęcić dziecko, aby z niej korzystało. Idealnie będzie, jeśli zainwestujemy w taką większą, abyśmy także mogli na niej skakać, dzięki czemu nasze dziecko chętniej będzie brało udział w tego typu aktywności. Dodatkowo możemy się również zastanowić nad postawieniem basenu, który niewątpliwie będzie świetną propozycją na upalne dni, a to oznacza, że tutaj nie będziemy mieli problemów, żeby zachęcić dziecko do ochłody w przyjemnej wodzie.

Jakie jeszcze propozycje?

Niezwykle istotne jest to, aby takie zabawki na zewnątrz dopasować do wieku naszej pociechy.

To oznacza, że powinniśmy dla mniejszych dzieci wybrać piaskownicę i akcesoria do niej. Co ważne, piaskownica nie musi być nudna i może mieć nawet kształt statku, a to oznacza, że dziecko będzie mogło odgrywać w niej różne scenki. Dla starszych możemy zakupić zestaw bramek albo siatkę, która pozwoli nam urozmaicić naszą grę w siatkówkę czy badmintona. Możemy też wybrać takie zabawki na zewnątrz jak rower, rolki, deskorolka zwykła albo elektryczna, hulajnoga, a to oznacza, że naprawdę będziemy mieli w czym wybierać. Co więcej jeśli chodzi o zabawki na zewnątrz, to świetnie mogą się sprawdzić również kredy, skakanki oraz piłki.

Im więcej różnych propozycji przedstawimy naszemu dziecku, tym większa będzie szansa, że go zainteresujemy. Koniecznie zobaczmy co możemy wybrać i jakie zabawki na zewnątrzmogą zainteresować naszą pociechę. Może się okazać, że przy odrobinie zainteresowania i wysiłku, uda nam się ją wyciągnąć na dwór. Co więcej, ostatecznie może być tak, że będzie to znacznie łatwiejsze niż pierwotnie mogłoby się wydawać. Najważniejsze jest to, abyśmy próbowali i się nie zniechęcali niepowodzeniami.

https://quelbabies.pl/ www.bilets.pl