Jak przekonać dziecko do mycia zębów?

Dzieci niechętnie poddają się czynnością pielęgnacyjnym, dlatego bardzo ważne jest to, abyśmy już od samego początku je do tego przyzwyczajali i co najważniejsze, abyśmy pokazali, że może to być coś naprawdę ciekawego. Dodatkowo możemy się tutaj wspomagać różnego rodzaju przedmiotami, które zostały stworzone właśnie po to, aby przekonać dziecko, że kąpiele czy mycie zębów może być naprawdę wspaniałe.

Co możemy wykorzystać?

Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna i to już od pierwszych tygodni życia dziecka.

Niestety starsze dzieci mogą się buntować przeciwko takim czynnościom, dlatego warto zobaczyć po jakie rozwiązania możemy sięgnąć, aby mieć pewność, że wykorzystamy to co pomoże naszemu dziecku przekonać się do tego typu czynności. Jeśli chodzi o mycie zębów, to możemy wykorzystać tablicę motywacyjną. Za każde umycie zębów dziecko będzie otrzymywało punkt, a po uzbieraniu ich określonej ilości będzie otrzymywało niewielki upominek.

W nauce higieny jamy ustnej pomocne mogą być również aplikacje na telefon, które będą przyznawały dzieciom punkty za każde mycie zębów, a dzięki temu będą one mogły przechodzić kolejne poziomy gry, co będzie dodatkową motywacją, aby sięgać po szczoteczkę do zębów.

Co jeszcze możemy zastosować?


Jeśli chcemy, aby higiena jamy ustnej była dla naszego dziecka przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, to warto zadbać, aby na szczoteczce do zębów czy kubku do płukania, znajdowali się jego ulubieni bohaterowie (https://www.bikeovo.pl/). Wówczas z pewnością nasza pociecha z większą przyjemnością będzie myła zęby, tak samo będzie się działo, jeśli kupimy pastę do zębów o jakimś ciekawym smaku.

Mamy możliwość także kupić specjalne płyny, które będą zabarwiały zęby i dziecko podczas mycia będzie musiało to przebarwienie usunąć. Może się okazać, że tego typu akcesoria sprawią, że nasze dziecko chętniej będzie dbało o higienę jamy ustnej, aż w końcu tego typu zachowania wejdą mu w nawyk i już później, nie będziemy musieli mu o tym przypominać. Z pewnością warto zobaczyć po jakie pomoce możemy sięgnąć, aby przekonać nasze dziecko do higieny jamy ustnej.

Zawsze warto wypróbować kilka różnych propozycji, aby zobaczyć, która z nich najlepiej będzie pasowała do naszego dziecka i będzie wywierała na nie największy wpływ. Dodatkowo jeszcze trzeba podkreślić, że wiele z tych rzeczy jest darmowych, albo niewiele kosztuje, a to oznacza, że nie będziemy musieli się tutaj obawiać żadnych dużych wydatków. Dzięki takim propozycjom higiena jamy ustnej może zamienić się w przyjemną część dnia.

długa poduszka www.konkurs-rymkiewiczowski.pl