Kwalifikowana turystyka narciarska

www.barnowo.com.pl

W okresie zimowym niezwykle popularna jest kwalifikowana turystyka narciarska. Łączy w sobie cechy sportu i rekreacji. Obejmuje narciarstwo zjazdowe i biegowe. Mimo, że ta forma turystyki ma długą historię, w Polsce apogeum rozwoju i lata świetności przypadały na lata międzywojenne.

Dziś coraz częściej korzysta się z wyciągów narciarskich i kolejek linowych, które znacznie ograniczają wysiłek fizyczny. Co ciekawe narciarstwo wędrówkowe można uprawiać zarówno w górach, jak i na terenach nizinnych. Wystarczy śnieg i można ruszać. Najlepsze trasy na terenach nizinnych znajdują się na Pojezierzu Pomorskim, Mazurskim, Podlasiu Wschodnim oraz na terenie Roztocza.

Na terenach górskich są specjalnie wyznaczone trasy do zimowych wędrówek. Prowadzone są one zazwyczaj w formie spacerów, wycieczek i rajdów narciarskich. Te ostatnie poleca się tylko doświadczonym narciarzom, gdyż wymagają wprawy i świetnych umiejętności. Ponadto przed wyruszeniem należy zwracać uwagę na poziom trudności szlaków, ponieważ nie ze wszystkimi każdy sobie poradzi.

Niezwykle duże znaczenie ma także sprzęt oraz ubiór. W Polsce największą popularnością cieszy się jednak narciarstwo zjazdowe.

cena biletu do anglii