Funkcjonalności portali internetowych

Nowoczesne media słyną przede wszystkim z interaktywności oraz szerokiego zasobu funkcjonalności. Ich zadaniem jest nie tylko dostarczanie informacji z rozmaitych dziedzin czy komentarzy publicystycznych, ale także stałe przyciąganie zarówno kolejnych, jak i powracających odbiorców. Właśnie dlatego nadawcy medialni dbają o to, by strony internetowe były urozmaicone.

Istnieje kilka funkcji, które można znaleźć niemal na każdej stronie. Przede wszystkim istotna jest poczta. Większość znaczących portali internetowych stwarza swoim odbiorcom możliwość założenia skrzynki pocztowej, przy wykorzystaniu ich domeny.

W ten sposób powodują, że użytkownicy siłą rzeczy często powracają na stronę – przynajmniej po to, by sprawdzić swoje wiadomości. Co więcej, kontaktując się ze znajomymi, stają się automatycznie żywą reklamą danego portalu. Każdy odbiorca wiadomości otrzymuje jednocześnie komunikat o istnieniu danego portalu.

Nie można również nie zauważyć, że wiele portali internetowych posiada też własne wyszukiwarki. W ten sposób nadawca medialny chce uczestniczyć w procesie poznawania Internetu przez określonego odbiorcę. W pewnym stopniu można uznać, że to właśnie możliwości wyszukiwania zawdzięczamy precyzyjne odnalezienie określonych informacji.