Weekendowy wyjazd – nie zapomnij o apteczce!

Wyjazd na długi weekend to dobra okazja do wypoczynku i wspaniałej zabawy. Niezależnie jednak od tego, gdzie zamierzamy się wybrać, musimy pamiętać o zabraniu ze sobą apteczki. Warto być przygotowanym na wszystko i zadbać o bezpieczeństwo wyjazdu.

Zawartość apteczki przyda się w razie złego samopoczucia, a także w przypadku poważniejszych wypadków. Do apteczki powinniśmy zapakować leki przeciwbólowe. Nie pozwólmy, by bóle głowy, brzucha, mięśni lub stawów zepsuły nam wyjazd.

Lepiej zabrać ze sobą tabletki, które skutecznie rozprawią się z bólami. Apteczka powinna zawierać także środki na problemy z żołądkiem. Zapakujmy preparaty na zatrucia, zaparcia i biegunkę.

Jeśli cierpimy na chorobę lokomocyjną, pamiętajmy o właściwych lekach. Warto wziąć pod uwagę możliwe przeziębienie i zaopatrzyć się w witaminę C, tabletki do ssania i leki na gorączkę. Na wyjeździe mogą przydarzyć się urazy czy rany, dlatego zabierzmy ze sobą preparaty na skręcenia i stłuczenia, bandaże, opatrunki jałowe, plastry oraz wodę utlenioną.

Na weekendowych wyjazdach często cierpimy z powodu ukąszeń, dlatego warto dorzucić do apteczki środki przeciwko owadom, a także uśmierzające ból po ukąszeniu.

sala weselna moskorzew eska loty