Powrót do przeszłości

Nowoczesne technologie, całodobowy dostęp do Internetu, smartfony i tablety. To nasza codzienność, która czasem może męczyć. Są ludzie, którzy znaleźli receptę na tę dolegliwość dwudziestego pierwszego wieku.

Możesz zapewnić swoim pracownikom skok w przeszłość. Istnieją w naszym kraju pasjonaci zrzeszający się w grupy odtwórstwa historycznego różnych epok. Niedaleko Poznania na przykład można odnaleźć wczesnośredniowieczną osadę – Gród Grzybowo.

Spotkać tam można drużynę Mieszka I, zwiedzić chaty pachnące dymem i świeżym drewnem, usłyszeć dźwięk cięciw i młotów uderzających w żelazo. Brzmi jak baśń? Tak. I każdy z nas może stać się jej bohaterem.

Grzybowo to tylko przykład. Istnieje wiele podobnych osad. Na ich terenie powstają skanseny oraz wioski rekonstruowane w sposób jak najbliższy relacjom historycznym.

Odwiedzający mogą spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, walce wręcz mieczem, wyplataniu koszy, tkaniu na krosnach, skosztować polewki, którą raczyła się drużyna wojów przed bitwą lub po prostu chłonąć niezwykłą magiczną atmosferę miejsc, które oparły się upływowi czasu. Dodatkowymi atrakcjami mogą być występy grup kuglarskich oraz tancerzy ognia. Taki wyjazd to gwarancja niezapomnianych doznań i odbudowania „pierwotnej”, międzyludzkiej wspólnoty.

sala weselna szczekociny www.lanksch.de