Odkryj tajemnice Krakowa w podziemiach rynku

Miłośnicy historii przebywając w Krakowie, powinni koniecznie zajrzeć do muzeum znajdującego się pod płytą Rynku Głównego. Jest tu cała masa skarbów do odkrycia.

Muzeum w całości znajduje się pod płytą Rynku Głównego z wejściem i wyjściem w północno-wschodnim narożniku Sukiennic. Otwarto je jesienią 2010 roku po ponad rocznym okresie budowy.

Na przestrzeni ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych znajduje się ok. 700 eksponatów, 37 ekranów dotykowych zawierających liczne rekonstrukcje trójwymiarowe, zdjęcia, mapy, plany, hologramy i kilka sal kinowych.

Bardzo ciekawą atrakcją jest ekran z pary wodnej, na którym można oglądać, jak wyglądał normalny dzień na średniowiecznej ulicy. Muzeum jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony turystów odkrywających tajemnice historii Krakowa.

Już stałym elementem krajobrazu rynku stała się gigantyczna kolejka przed wejściem do podziemi pojawiająca się w każdy weekend. Ci, którzy stamtąd wychodzą, potwierdzają, że warto było swoje odstać.

airbaltic linie lotnicze