Kazimierz – odkryj najbardziej magiczną dzielnicę Krakowa

Wiele osób za najbardziej klimatyczne miejsce Krakowa uważa Kazimierz. Przez stulecie Kazimierz był osobnym miastem, gdzie osiedlali się Żydzi, którym pod koniec XV wieku zabraniano wprowadzać się do stolicy ówczesnego państwa polskiego.

Dopiero pod koniec XVIII wieku Kazimierz przyłączono do Krakowa jako kolejną dzielnicę miasta. II wojna światowa i holokaust doprowadził do wyludnienia się tego regionu miasta, ale na szczęście sam Kazimierz przetrwał.

Dziś to chyba najciekawsze dzielnica miasta, zdaniem wielu turystów najpiękniejsza. Uwodzi przede wszystkim czarem brukowanych uliczek, przy których mieści się wiele klimatycznych kafejek, restauracji i galerii sztuki.

To jedno z tych miejsc, w którym za każdym razem można odkryć coś nowego. O żydowskim rodowodzie Kazimierza przypominają liczne zabytki – przede wszystkim synagogi i cmentarze.

Co roku odbywa się tu Festiwal Kultury Żydowskiej. Jeśli wybierasz się do Krakowa, w programie swojej wycieczki musisz zarezerwować przynajmniej jeden dzień na odkrywanie uroku Kazimierza.

linie lotnicze delta www.poglad.com.pl