Argentyna – ekonomiczna potęga

Argentyna to państwo położone w Ameryce Południowej, nad południowym Atlantykiem. Od zachodu graniczy z Chile, na północy z Boliwią i Paragwajem, natomiast z Brazylią i Urugwajem graniczy na północnym wschodzie. Argentyna jest drugim największym państwem w Ameryce Południowej i ósmym na świecie. Argentyna zajmuje obecnie jedno z najwyższych miejsc w rankingach Wskaźnika rozwoju społecznego, PKB per capita i jakości życia pośród krajów Ameryki Łacińskiej.

Według statystyk argentyński Produkt Krajowy Brutto zajmuje 21. miejsce na świecie, a według Międzynarodowego Funduszu Walutowego argentyńska ekonomia zajmuje 23. miejsce na świecie. Argentyna jest też założycielem Unii Narodów Południowoamerykańskich oraz Mercosur, a także członkiem Organizacji Państw Iberoamerykańskich, Banku Światowego, Światowej Organizacji Handlu.

Analitycy Argentynę kwalifikują do rynków wschodzących, ze względu na wielkość, wysoki wzrost gospodarczy, poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz eksport w całości wytworzonych usług i towarów.

bilety lotnicze sas www.chwastobojczy.com.pl