Wyjazd w góry – niezbędnik

Wypad w góry to dobry pomysł na spędzenie weekendu. Górski klimat i zapierające dech w piersiach widoki dostarczą niesamowitych wrażeń i pozwolą na odprężenie się. Aby wyjazd był udany, trzeba zabrać ze sobą odpowiednie rzeczy. Jedną z najważniejszych spraw jest odpowiednie obuwie. Dni spędzone na pieszych wycieczkach wymagają zaopatrzenia się w naprawdę wygodne i przystosowane do górskich warunków buty.

Obuwie musi zapewniać przyczepność i stabilność. Musi być również nieprzemakalne i komfortowe. Aby uniknąć bólu, wybierzmy buty z twardą podeszwą. Górska pogoda jest bardzo zmienna, dlatego trzeba zabrać ze sobą ubrania na zimne i ciepłe dni. Bagaż powinien zawierać przeciwdeszczową kurtkę, ciepłą bluzę, czapkę, rękawiczki oraz zapasowe skarpetki w razie ich przemoczenia.

Kiedy wybieramy się w góry w cieplejszym okresie, nie zapomnijmy o okularach przeciwsłonecznych oraz czapeczce z daszkiem, która ochroni naszą głowę przed słońcem. Wyruszając na wyprawę, zabierzmy ze sobą zapas wody i pożywienia. Taki zestaw uchroni nas przed utratą sił i odwodnieniem. Nie zapomnijmy o mapie, latarce na baterie oraz zapalniczce lub zapałkach. Niezbędnych elementem jest również apteczka oraz telefon komórkowy z zapisanym numerem górskiego pogotowania ratunkowego.