Ubezpieczenie samochodów dostawczych w firmie

Ubezpieczenie samochodów dostawczych to oferta skierowana przede wszystkim do firm, (chociaż nie tylko), ponieważ to one najczęściej mają flotę dostosowaną do potrzeb i charakteru prowadzonej działalności. Im więcej samochodów ubezpieczonych jest w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym tym niższa cena za pojedynczy samochód, dlatego warto podpisać jedną umowę na wszystkie samochody.

W przypadku floty ubezpieczyciele oferują dodatkowe usługi takie jak assistance oraz szkolenia z zakresu zachowania bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy. Ubezpieczyciele często wyposażają dodatkowo samochody pochodzące z floty w apteki oraz gaśnice.

Natomiast właściciele firm wyposażeni są w platformę, która monituje gdzie jeżdżą samochody oraz które z nich wymagają technicznej przeglądu. Samochody floty pokonują duże trasy każdego dnia, narażone są na większą eksploatację niż samochody klienta indywidualnego jak również bardziej narażone są na kolizje.

Właściciele firm często korzystają z usług dodatkowych. Chodzi przede wszystkim o wygodę oraz o to, by flotą zajmował się opiekun ubezpieczyciela, który czuwa nad aktualności polis wszystkich samochodów.

Składki na ubezpieczenia samochodów dostawczych są oczywiście wyższe niż samochodów osobowych przede wszystkim dlatego, że są kosztowniejsze. Dlatego również, że często ubezpieczone są razem z wyposażeniem oraz tym, co dany kierowca przewozi.

Oczywiście nie wszyscy muszą korzystać z dodatkowych ubezpieczeń – jest to wybór właściciela samochodów.