Ubezpieczenie małych aut firmowych

Ubezpieczenia aut firmowych jest bardzo ważne, ponieważ jeśli firma posiada flotę oznacza to, że użytkuje samochody, na co dzień a co za tym idzie są one narażone na eksploatację jak również na ewentualne kolizje i zdarzenia drogowe. Im więcej samochodów ubezpieczonych u jednego ubezpieczyciela tym relatywnie niższa cena jednostkowa za pojedynczy samochód. Firmy ubezpieczeniowe zupełnie inaczej obsługują firmy a inaczej klientów indywidualnych ci pierwsi mają większy zakres usług, ponieważ bardzo często poza ubezpieczeniem mogą skorzystać z programów monitujących z wszelkiego rodzaju szkoleń, kursów pierwszej pomocy.

Ubezpieczenie firmowych samochodów jest o tyle istotne, że osoby, które prowadzą samochody nie muszą mieć doświadczenia, a dodatkowo dotyczy to również innych uczestników ruchu, do których należy zastosować ograniczone zaufanie. Najważniejszym aspektem ubezpieczenia samochodów firmowych bardzo często jest różny czas, do kiedy samochody posiadają aktualne ubezpieczenie, warto mieć ubezpieczenie w jednym miejscu, co ułatwia kontrolowanie umów. Pojawia się również kwestia tego czy samochody powinny mieć tylko OC czy warto zainwestować w dodatkowe ubezpieczenia takie jak AC, assistance czy NNW.

Zarówno z punktu widzenia pracownika jak i pracodawcy ubezpieczenia są bardzo ważne, odpowiedzialność w przypadku zdarzenia bierze na siebie ubezpieczyciel natomiast mówiąc kolokwialnie pracodawca nie musi zaprzątać tym sobie głowy – zajmie się tym towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach zawartej umowy.