Po co ubezpieczenie assistance?

Kto dużo czasu spędza w aucie, ten dobrze wie, że czasem zdarzają się ekstremalne sytuacje, takie jak brak paliwa, przebita opona czy inna awaria na trasie. Wtedy pojawia się panika i myśl „co zrobić?”. Z pomocą w takich sytuacjach może przyjść pakiet assistance. Oto kilka informacji, które warto wiedzieć na temat tego ubezpieczenia.

Pewnie zastanawiasz się po co kolejny pakiet, skoro masz już wykupione OC i AC. Otóż ubezpieczenie assistance gwarantuje spokojną i bezpieczną jazdę. W przypadku nagłej potrzeby, w zależności od zakresu Twojego pakietu, możesz liczyć na naprawę bądź odholowanie auta. Co więcej, zdarzają się sytuacje, kiedy awaria uniemożliwia dalszą jazdę, wtedy ubezpieczenie assistance gwarantuje nam samochód zastępczy lub organizuje nasz powrót do domu, wykupując bilet na pociąg bądź autobus.

Niespodziewana wymiana opony na trasie nie będzie spędzać snu z powiek, kiedy można liczyć na fachowców. To także pomoc przy wypadku drogowym bądź braku paliwa. Szczególnie przydatny taki pakiet może okazać się dla kobiet. To świetna opcja, gdy wybieramy się na wakacje samochodem i planujemy przemierzać długie trasy.

Podobnie w przypadku częstych długich podróży służbowych. Nie trzeba się martwić, że znajdziemy się w kryzysowej sytuacji na drodze zupełnie sami. Zatem pakiet assistance to pomoc w razie nagłego zdarzenia na drodze. Można go wykupić u dowolnego ubezpieczyciela, ale należy pamiętać, że wysokość składki może się różnić w zależności od zakresu usług.

https://adwokatdomanska.pl/ www.ekranwmroku.pl