Pijany kierowca a OC

OC to ubezpieczenie obowiązkowe, każdy posiadacz samochodu powinien je posiadać aktualne, jeśli jednak jest inaczej przy kontroli przez funkcjonariusza policji zostanie nałożony mandat dodatkowo może zostać zabrane prawo jazdy, które będzie uniemożliwiało prowadzenie samochodu bez aktualnego ubezpieczenia.

Oczywiście do tego obligatoryjnego ubezpieczenia kierowca może dokupić pakiet dodatkowych ubezpieczeń dla siebie i pasażerów, czyli stricte samochodu.

Natężenie ruchu samochodowego jest coraz większe w każdym kraju i w każdym mieście bardzo często na drogach spotykamy pojazdy, które nie powinny być dopuszczone do ruchu drogowego przez wzgląd na stan techniczny, ale podobnie jest z kierowcami i ich odpowiedzialnością, wielu z nich prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu czy innych używek nie biorąc pod uwagę, że nie są jedynymi uczestnikami ruchu i są odpowiedzialni nie tylko za swoje życie.

Mimo coraz większych kontroli i kar nakładanych na tych nieodpowiedzialnych ludzi ich ilość się nie zmienia.

Nadal „łapani” są kierowcy na tak zwanym podwójnym gazie.

Co jeśli dochodzi do kolizji dwóch samochodów a jednym z nich kierował nietrzeźwy kierowca? Bez względu na czynniki poboczne i to, co miało wpływ na kolizję winny jest ten, kto nietrzeźwy prowadził samochód.

Jego zachowawczość jest dużo gorsza i mniej wydajna niż trzeźwego kierowcy.

W takich sytuacjach bardzo często dochodzi do odebrania prawa jazdy jak również oczywiście wysokiego mandatu, niestety spora część kierowców to ci, którzy takowe mają już odebrane i nie powinni siedzieć za kierownicą samochodu.