Ozdobne belki stropowe w przydomowej architekturze

www.karczmawrazidlok.com.pl

Ciekawym elementem architektonicznym, dość często wykorzystywanym w nowoczesnych wnętrzach, są widoczne belki stropowe. Nowoczesność wystroju to nie tylko wykorzystanie materiałów mniej tradycyjnych jak na przykład betonu, ale to także użycie drewna, czyli materiału od dawien dawna eksploatowanego przez człowieka.

Drewno jest materiałem pięknym, uważa się, że każda z belek sama w sobie stanowi wartość dodaną do wystroju danego pomieszczenia, więc nie dziwi nikogo wykorzystanie tego elementu jako elementu wykończenia. Widoczność belek stropowych jest zatem często działaniem celowym, który stanowi element zaplanowanej całości.

Przydomowa architektura, czyli różnego rodzaju elementy znajdujące się w otoczeniu naszego domu, dość często wykorzystują belki stropowe jako jeden z elementów wyposażenia. Odnaleźć je możemy zarówno w tarasowej zabudowie, jak i ogrodowych wiatach.

Ciekawym zastosowaniem belek stropowych, oczywiście tych drewnianych, jest stworzenie z ich części palisady ogrodowej lub też ścieżki spacerowej. Rozwiązanie może rzadziej wykorzystywane ze względu na cenę samego materiału i jego wielkość, jednakże także możliwe do zastosowania.

Coraz więcej nowoczesnych wnętrz wykorzystuje żelbetowe lub stalowe belki stropowe do nadania odpowiedniego klimatu całej przestrzeni. Rozwiązanie oczywiście odważne i wymagające posiadania ogólnej koncepcji całości takowego pomieszczenia, ale na pewno zaskakujące w swoim końcowym efekcie.

https://machinasnu.pl/projektowanie-wnetrz/projektant-wnetrz-grodzisk-mazowiecki/ www.interpretacje.net.pl