Odwołanie lotu

Wiele osób z niecierpliwością oczekuje na wymarzony urlop. W niektórych jednak przypadkach jego odbycie jest niemożliwe, zwłaszcza gdy dotarcie do celu odbywa się drogą lotniczą.

Trzeba bowiem pamiętać, że istnieją sytuacje, w których lot jest opóźniony lub nawet odwołany. W takim przypadku wiele osób uważa, że wakacje się nie odbędą.

Klient linii lotniczych posiada jednak pewne prawa. Przede wszystkim przewoźnik ma obowiązek poinformowania klientów o opóźnieniu lub odwołaniu lotu.

Ponadto musi zapewnić odpowiednie i dogodne warunki dla pasażerów, którzy oczekują na samolot. Jeżeli lot został odwołany, przewoźnik musi zwrócić pieniądze pasażerowi.

Niektóre linie oferują możliwość przebudowania biletu na inny termin. Niektórzy pasażerowie decydują się na tę opcję, ponieważ dzięki temu mają szansę dotrzeć do celu swojej podróży.

Czasem jednak istnieje konieczność rezygnacji zwłaszcza, gdy kolejny termin lotu odbywa się po kilku dniach. W niektórych przypadkach pasażer może ubiegać się o odszkodowanie.