OC współwłaściciela

dom.ogladajonline.com.pl

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego posiadacza samochodu, motocykla lub innego pojazdu. W sytuacjach, gdy wyrządzimy szkodę w związku z poruszaniem się pojazdu po drogach, ubezpieczyciel będzie ponosił koszty wyrządzonych szkód. Często pojazd ma oprócz właściciela także współwłaściciela. Zdarza się, że umowa OC zawierana jest między towarzystwem ubezpieczeniowym a współwłaścicielami.

Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Często się zdarza, że posiadaczem samochodu jest więcej niż jeden właściciel ze względu na niższe opłaty za ubezpieczenie OC. Trzeba wiedzieć, że ubezpieczając samochód, który posiada kilku właścicieli wpisanych do dowodu rejestracyjnego pojazdu, w umowie ubezpieczeniowej widnieją wszystkie nazwiska. Jednakże, jeśli któryś z nich posiada zniżki, wtedy kupuje się OC ze zniżką współwłaściciela i składka polisy OC będzie niższa. Zniżki są naliczane każdemu współwłaścicielowi pojazdu za bezszkodową jazdę.

Zazwyczaj zwiększają się one po roku lub dwóch, w zależności od firmy ubezpieczeniowej. Maksymalnie można osiągnąć 60% zniżki OC. Ale trzeba także pamiętać, że w przypadku wypadku lub kolizji spowodowanego z winy jednego ze współwłaścicieli pojazdu, zniżki może stracić także drugi z współwłaścicieli. Oczywiście, po jednej szkodzie nie zostaną zabrane wszystkie zniżki, a określony procent.

Warto wiedzieć, że dany procent zniżek zostanie utracony nie tylko na jeden samochód, ale na wszystkie posiadane pojazdy. Przy zawieraniu umowy z ubezpieczycielem warto zorientować się, czy istnieje możliwość rozdzielności.

księgowa poznań https://www.kuke-finance.pl