Najczęstsze błędy popełniane przy instalacji paneli solarnych

Instalacja fotowoltaiczna, jak każda inna instalacja w domu jednorodzinnym, musi zostać przeprowadzona fachowo przez osoby z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Najczęstszym błędem wśród osób, które decydują się na zamontowanie instalacji solarnej, jest szukanie oszczędności przy wyborze instalatora.

Wybór firmy bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy w tym zakresie może spowodować słabą wydajność zamontowanych paneli i znacząco skrócić jej żywotność. Kolejnym często spotykanym błędem jest brak konstrukcji wsporczej.

Nawet jeżeli użytkownik instalacji jest właścicielem dachu skośnego, to w wielu przypadkach konstrukcja wsporcza jest niezbędna. Głównym czynnikiem wpływającym na to jest ogólny stan dachu i jego konstrukcja.

Dodatkowa konstrukcja zabezpieczy fotowoltaikę przed marznącym śniegiem i silnymi podmuchami wiatru. W ramach redukcji kosztów projektanci i firmy wykonujące instalacje solarne pomijają zabezpieczenia odgromowe i przeciwprzepięciowe.

Jest to poważne naruszenie przepisów budowlanych i częsty błąd popełniany przy tego typu instalacji, który może spowodować poważne uszkodzenia w domu jednorodzinnym.

Konstrukcje stalowe i zbiorniki - ZBIORSTAL Poznań