Kemping kiedyś i dzisiaj

Nie dla wszystkich turystów określenie „kemping” oznacza to samo. Jedni uważają, że to wyjazd samochodem z przyczepą kempingową.

Inni z kolei twierdzą, że to jest spędzenie wakacji w miejscu, gdzie stoją takie przyczepy na wyznaczonym terenie i można je tam wynająć i użytkować przez kilka tygodni. Jeszcze inni kojarzą wakacje na kempingu z wczasami, które były kiedyś organizowane w miejscach najczęściej zalesionych.

Stały tam drewniane domki wybudowane specjalnie dla osób spędzających wczasy na turnusach organizowanych przez zakłady pracy. Jakkolwiek interpretując hasło „kemping”, wiemy na pewno, że jest to najtańsza forma spędzania wakacji, zwłaszcza w okresie letnim.

Obecnie jednak najbardziej kuszącą jest możliwość wyjazdów na pola kempingowe położone w różnych stronach świata. Zmieniła się rzeczywistość wokół nas i coraz częściej chcemy poznawać nawet najdalsze okolice.

Nie wystarcza nam już wyjazd nad morze, czy jeziora do tych zakładowych ośrodków. Chcemy zobaczyć, jak wygląda życie w innych krajach.

Posiadając własny samochód możemy bez większych trudności zorganizować dla siebie i rodziny tanie wakacje na kempingu zagranicą.