Jedziemy na wycieczkę rowerową. Co zabrać ze sobą?

studia.poradnikedukacyjny.waw.pl

Rowerowa wycieczka to dobry sposób na spędzenie aktywnego weekendu. Rower daje wolność podróżowania, a także zapewnia niezapomnianą przygodę. Warto wiedzieć, co zabrać ze sobą na taką wycieczkę, by być przygotowanym na każdą ewentualność.

Podczas wyprawy mogą zdarzyć się małe usterki, dlatego lepiej zaopatrzyć się w jedną lub dwie dętki, a także zestaw łatek wraz z klejem. Zabierzmy również zwijaną oponę, smar w spreju do łańcucha, pompkę i komplet podstawowych kluczy. Przydatna może okazać się linka do przerzutek i hamulca.

Na każdą wycieczkę, również rowerową, warto zapakować wielofunkcyjny scyzoryk, zapalniczkę lub zapałki, zapas chusteczek higienicznych, latarkę oraz taśmę izolacyjną. Nie zapominajmy również o apteczce oraz blokadzie rowerowej. Podróż rowerem wymaga znacznych nakładów energii, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w suplementy energetyczne i napoje izotoniczne.

Mogą dodać energii w trudnych chwilach, a także uzupełnią cenne składniki w organizmie, które straciliśmy wraz z potem. Oczywiście nieodzownym elementem jest również kask.

www.polkowskijan.pl